טיפים לשמירה על הסמארטפון

הסמארטפונים הם מכשירים החשובים לנו היום בצורה כזו שקשה מאוד להסתדר בלעדיהם. מדובר במכשירים שאם קורה להם משהו, אין לנו ברירה אלא לתקנם באופן מידי או לקנות חדש כדי שנוכל להמשיך ולהסתדר בחיי היום יום שלנו. בנוסף, מכיוון שמדובר במכשירים יקרים, נרצה לשמור על שרידותם לאורך זמן ושלא יקרו להם דברים שמורידים מהאיכות שלהם כמו סוללה שנגמרת מהר מדי, מסך שבור ווירוסים או עומסים על המכשיר שמאטים את תפקודו עד לכדי סמארטפון תקוע.

שומרים על הסוללה

היום הסוללות של הסמארטפונים מצליחות להחזיק מעמד במשך בין חצי יום לעד יומיים (תלוי שימוש ומכשיר). על מנת שלא נגיע למצב שאנחנו צריכים להטעין את הסמארטפון פעמים רבות במהלך היום, מומלץ שתיישמו את הטיפים הבאים.

  1. שמרו על טמפרטורת מכשיר נמוכה. הימנעו מהשארת הסמארטפון ממגע עם שמש ישירה, אוטו חם או מקורות חום נוספים. בנוסף, תוכלו לרכוש מגן מפני התחממות יתר למכשיר במעבדות תיקון שונות.
  2. הימנעו מפריקת הסוללה באופן מוחלט. מומלץ להטעין את הסמארטפון כבר כאשר זה מגיע לרמת סוללה נמוכה ולא להשאיר אותו להיכבות בגלל שנגמרה הסוללה.
  3. כבו את המכשיר בזמן הטעינה. אמנם מדובר בטיפ שרוב האנשים יתקשו לקבל מכיוון שרובנו רוצים להישאר זמינים לכל אורך היום אך מדובר בטיפ שיכול להאריך את חיי הסוללה. בנוסף, בעת שהמכשיר כבוי הוא נטען מהר יותר.

הגנה על תוכנת המכשיר

רובנו מורידים אפליקציות לסמארטפון באופן שוטף ולמעשה בכך אנו מסתכנים במצב של חדירת תוכנות זדוניות אל הטלפון. השתמשו בטיפים הבאים כדי לצמצם את הסיכונים.

  1. חנות גוגל ואפל עושות את הבדיקות עבורנו. במידה ותורידו אפליקציות רק מחנויות האפליקציות הללו, אתם כבר חצי דרך בטוחים. גוגל ואפל בודקות את התוכנות לפני שהן מאשרות להן לעלות לחנות האפליקציות שלהן.
  2. שימו לב, מדובר במחשב לכל דבר. כמו שבכל מחשב ביתי פועלת תוכנת אנטי וירוס, מומלץ להתקין כזו גם על הסמארטפון היקר.

הגנה על המכשיר מנפילות

מדובר באחד הגורמים העיקריים לפניה למעבדות תיקון הסלולר. ניתן לצמצם את הנזקים שנגרמים מנפילות באמצעות שימוש באמצעים הבאים.

  1. השתמשו באביזרי מיגון אמינים. ישנם סוגים שונים של קייסים לטלפונים ומומלץ להשתמש בכאלו שבאמת מרככים את עוצמת הנפילה.
  2. השתמשו במגן מסך איכותי. מסך שבור או שרוט יכול להפריע לנו באופן יום יומי. השתמשו במגן מסך איכותי, מומלץ אחד כזה העשוי מסיליקון. יחד עם זאת, חשוב לציין שמגני המסך מגנים על הסמארטפונים בעיקר מנפילות קלות כך שבמידה והטלפון ייפול בחוזקה כנראה שתצטרכו ללכת למעבדת לתיקון הפלאפון.

בצעו תחזוקה נכונה למכשיר

מומלץ שתתחזקו את המכשיר שלכם באופן שוטף ובמידת הצורך שתיעזרו באנשי מקצוע לתיקון פלאפון. הסיבה היא שלעיתים תקלה אחת יכולה להוביל לתקלה נוספת ומומלץ לשמור על תחזוקת המכשיר היטב.

תפריט