מידע מקצועי

האם חשוב לגבות את הסמארטפון ואיך?

גיבוי סמארטפון
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אם היינו יכולים לבחור איזה מכשיר יאבד לנו או יתקלקל לנו, כנראה שבכל יום הסמארטפון תהיה האופציה האחרונה שנבחר. מכיוון שאי אפשר לחזות אם ומתי הסמארטפון יאבד, ייגנב או ישבוק חיים, ירטב האייפון ולכן חשוב לעשות גיבוי לסמארטפון מבעוד מועד. בעוד שבמידה ויש תקלה במכשיר ייתכן ונצליח להוציא ממנו את המידע (וייתכן שבעלות כלשהי) במידה והטלפון יאבד או חס וחלילה ייגנב נצטרך להיפרד מכל המידע שלא מגובה או שאין לנו גישה אליו באמצעות הענן.

 

על מנת לעזור לכם להימנע מכניסה לסטטיסטיקת איבוד הנתונים והתכנים, המאמר הבא יפרט בפניכם איך ניתן לעשות גיבוי לסמארטפון מראש לשתי מערכות ההפעלה הנפוצות ביותר, המערכת של אפל ושל גוגל (אנדרואיד).

 

גיבוי סמארטפון: אנדרואיד

 

על מנת לבצע גיבוי במכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, גוגל דורשת מאתנו להגדיר מראש חשבון ג’ימייל במכשיר. הדרישה הזו מסמלת גם את אחד מהיתרונות הגדולים של שימוש במערכת אנדרואיד וזוהי האפשרות להגדיר גיבוי אוטומטי ישירות לחשבון הגוגל.

 

גיבוי סמארטפון

 

גיבוי סמארטפון: גיבוי שיחות וואטסאפ

 

על מנת לגבות שיחות וואטסאפ, היכנסו לאפליקציית הוואטסאפ ולחצו על תפריט> הגדרות>הגדרות שיחה>גבה שיחות. בצורה כזו בעצם ייווצר ארכיון לשיחות הוואטסאפ של חשבונכם ובמידה ותחליפו מכשיר או שיקרה משהו למכשיר, בעת שתתקינו וואטסאפ מחדש השיחות יחזרו לקדמותן. ניתן כמו כן להגדיר מתי יתבצע הגיבוי והכוונה היא לעל איזה בסיס תקופתי. ניתן לבחור שיתבצע גיבוי בכל יום, בכל שבוע וכמו כן להגדיר האם הגיבוי יתבצע רק כאשר המכשיר מחובר לרשת “וויי פיי” על מנת למנוע בזבוז של החבילה וכו’.

 

גיבוי סמארטפון: גיבוי במחשב

 

ניתן לחבר את המכשירים אל המחשב באמצעות כבל USB ועל ידי העתקת כל הקבצים אותם תרצו לגבות אל המחשב תוכלו להבטיח כי אלו ישמרו במחשב.

 

כיצד לבחור מעבדת לתיקון סלולר? >>

 

גיבוי סמארטפון: גיבוי בענן

 

על מנת לגבות אנשי קשר, אפליקציות ולוח שנה, עליכם להיכנס אל תפריט הגדרות וללחוץ על “פרטיות” ולוודא כי סימנתם ב”וי” את “גבה את ההגדרות שלי” ואת “שחזור אוטומטי”. חשוב שתשימו לב כי תחת “חשבון לגיבוי” סימנתם את חשבון הגוגל שאליו אתם מעוניינים שהתכנים יגובו.

 

במידה ואתם מעוניינים בגיבוי אוטומטי של תמונות וסרטונים פתחו את אפליקציית התמנות ולחצו על תפריט> סמנו את “גיבוי אוטומטי” והעבירו אל מצב פעיל.

 

גיבוי סמארטפון: אייפון

 

כאשר אתם לגבות מכשיר העושה שימוש במערכת ההפעלה של אפל, תוכלו לגבות את המכשיר שלכם ישירות אל חשבון ה-itunes שלכם או באמצעות שירות אחסון הענן icloud  שהחברה מציעה.

 

היתרון שבשימוש בגיבוי זה הינו שתוכלו לשחזר את המידע בקלות ישר למכשיר. כמו כן ניתן לגבות את מכשירי האייפון גם במחשב על ידי חיבורם למחשב וגיבוי באמצעות האייטיונס בעזרת חיבור עם כבל USB ושימוש בנפח הזיכרון של המחשב.

 

שיטות גיבוי נוספות

 

כמו כן מכשירים של חברות שונות מציעים עוד אפשרויות גיבוי שונות אך לעיתים אלו רלוונטיים רק במידה ואתם מתכוונים להמשיך ולהשתמש בסמארטפונים של אותה החברה.

 

חברת מובילאב מגיעים אליכם עד הבית לתיקון הסלולר, להזמנת טכנאי עכשיו לחץ כאן >>

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!