מידע מקצועי

כל כמה זמן כדאי להחליף סוללה בפלאפון?

החלפת סוללה בפלאפון
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אחד מהמרכיבים שבלעדיהם שום פלאפון לא היה יכול לעבוד הוא הסוללה. בניגוד לתקלות אחרות בסמארטפון שאותן אנו מזהים באופן מידי ומטפלים בהן רק כשאלו מהוות בעיה כמו קורוזיה בפלאפון, אייפון רטוב ועוד, את אורך חייה של הסוללה ניתן לחזות באמצעים שונים מראש ואפילו לבצע תחזוקה או להחליף את הסוללה כאשר היא עומדת להפסיק לעבוד כראוי מראש כדי למנוע תקלה בזמן לא נוח.

 

הרוב המוחלט של המכשירים היום עושים שימוש בסוללה מסוג “ליתיום-יון” מפני שזו נחשבת לסוללה אמינה ואיכותית המחזיקה מעמד לזמן רב.

 

 מדוע בכלל יש צורך בהחלפת הסוללה?

 

סוללות אינן מחזיקות לנצח מפני שאלו עוברות מחזורי טעינה רבים. מחזור טעינה אחד נחשב לכל פעם שהסוללה נטענת מהרגע שבו היא ריקה לחלוטין ועד למאה אחוז. בממוצע, סוללות הליתיום-יום השונות הינן בעלות מחזור חיים העומד על אלף מחזורי טעינה עד שהן נהרסות לגמרי אך יש לציין שהסוללות מתחילות לסבול מתסמינים שונים עוד בשלבים מוקדמים יותר.

 

הממוצע הינו שסוללה שהגיעה ל-500 מחזורי טעינה מגיעה להספק של 80 אחוזים מההספק המקורי שלה. הכוונה הינה שאם סוללה חדשה לחלוטין מספיקה לכם ל-10 שעות אז לאחר 500 מחזורי טעינה בממוצע הסוללה תחזיק לכם ל-8 שעות בלבד. ההנחה הינה רוב האנשים מגיעים ל-1000 מחזורי טעינה בטווח של עד שלוש שנים וזמן זה הינו כבר לאחר ההמלצה להחליף את הסוללה.

 

החלפת סוללה בפלאפון

 

סימנים שכדאי להחליף סוללה

 

  1. הסוללה מתרוקנת מהר. במידה ואתם מחזיקים במכשיר הסלולרי כבר זמן מה נניח שנה ואתם מרגישים שהסוללה נגמרת מהר יותר באופן משמעותי משנים קודמות, ייתכן והסוללה עומדת להגיע לסיום מחזורי הטעינה שלה או שזו סובלת מנזקים אחרים.
  2. גב המכשיר נפוח. כאשר האזור בגב המכשיר שבו הסוללה ממוקמת הינו נפוח, ייתכן והסוללה החלה בתהליך התנפחות. מדובר בתקלה שמומלץ לטפל בה בהקדם האפשרי משום שהיא יכולה לדלוף, להתפוצץ או לגרום לנזקים אחרים. הדבר יכול להיגרם גם מכך שהטלפון יקבל מכה באזור הסוללה וההמלצה הינה לפנות למעבדת טלפונים באופן מידי.
  3. ניתן להוריד אל המכשיר אפליקציות ייעודיות אשר מסוגלות להראות את קיבולת הסוללה המקסימלית ומה הקיבולת שלה בפועל. במידה ומדובר למשל, בפלאפון חדש שהסוללה כבר הספיקה לרדת ל-70-80 אחוזים ייתכן ועדיף להחליף את הסוללה.

 

טיפים לשמירה על חיי הסוללה

 

במידה ואתם מעוניינים לשמור על חיי הסוללה שלכם עד כמה שניתן ולדחות את הצורך בהחלפת הסוללה ליותר מפעם בשנה שנתיים, מומלץ שתעקבו אחר הטיפים הבאים:

  1. אל תטעינו את המכשיר כאשר הוא הגיע ל100 אחוזי טעינה. בטווח הארוך, הדבר יכול לפגוע בסוללה מפני שהיא ממשיכה לקבל זרם בעת שהיא מלאה עד אפס מקום.
  2. אל תטעינו את המכשיר עד למאה אחוז לעולם. במידה והסוללה של המכשיר שלכם הינה ליתיום-יון, אין צורך שהיא תהיה מלאה עד הסוף לעולם. ההמלצה הינה להטעין אותה במהלך היום כמה פעמים ולא להגיע עד לטעינה מלאה עד הסוף.

 

יש לא מעט דרכים לשמור על הסוללה של הפלאפון שלכם וכדאי מאוד להאריך לה חיים. במידה ואתם צריכים להחליף סוללה רצוי להזמין טכנאי פלאפונים לבית הלקוח על ידי לחיצה כאן.

 

שלכם, מובילאב.

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!