מדריך אייפון לא נדלק

אחד מהפחדים הגדולים שלנו בעידן המודרני הינו שהטלפון פתאום לא יידלק ובמיוחד שזה יקרה בזמן הלא נכון ובמקרים כאלו אנו יכולים להיות חסרי אונים ולחשוב כבר על לקנות טלפון חדש באופן מידי. יש לציין שבמקרים רבים אייפון שלא נדלק זוהי תקלה שניתנת לתיקון ופעמים מסוימות תוכלו לסדר את זה בעצמכם ולפעמים תצטרכו להזמין טכנאי סלולר. לפניכם כמה פעולות שניתן לעשות בעת שהאייפון לא נדלק וזאת גם לפני שלקחתם את האייפון לתיקון.

  1. ראשית, נסו להטעין את האייפון. במידה ולא מופיע סימן של טעינה לאחר כמה שניות, החליפו את המטען. בדקו שההכנסה של המטען לשקע מתבצעת כראוי על מנת לשלול מקרה שבו האייפון לא נדלק בגלל שקע הטעינה.
  2. במידה והטלפון לא מראה סימני חיים, על מנת לשלול מקרה שבו יש בעיה בחלק מסימני החיים של המכשיר אך הוא עדיין דולק, נסו לצלצל אל המכשיר ולבדוק אם הוא פועל. במידה ונראה שהטלפון פועל, כנראה שצריך להזמין טכנאי.
  3. במידה והאייפון לא הראה סימני חיים, ניתן לנסות לאתחל את המכשיר. לכל אחד ממכשירי האייפון יש דרך שונה לאתחל או לאפס את המכשיר ויש לציין שהאתחול לא מוחק לכם כלום מהמכשיר. גרסאות האייפון עד לאייפון 6S ניתנים לאתחול על ידי לחיצה רציפה על הכפתור של ההדלקה וכפתור הבית באותו זמן למשך 30 שניות עד שמופיע התפוח. אייפון 7 ניתן לאתחול על ידי לחיצה רצופה על מקש ההדלקה יחד עם מקש הווליום התחתון במשך 10 שניות ושוב עד להופעת התפוח. גרסאות אייפון 8 ואייפון X ניתנות לאתחול על ידי לחיצה מהירה על מקש הווליום העליות, לחיצה אחת על מקש הווליום התחתון כאשר לוחצים ברציפות על כפתור ההדלקה עד שתראו את התפוח. במידה והאייפון נדלק, ככל הנראה שהבעיה הייתה טמונה בתוכנה אך אם האייפון לא נדלק ייתכן וישנה בעיית חומרה.
  4. השלב האחרון לבדיקה שאפשרית ללא פנייה לטכנאי סלולר הינה לבצע איפוס למכשיר דרך תוכנת itunes אך יש לציין שבניסיון זה ייתכן וכל המידע שקיים באייפון שלכם יאבד. לצורך ביצוע פעולה זו חפשו איך להכניס את הדגם שלכם למצב DFU. לאחר שהמכשיר נכנס למצב זה חברו אותו למחשב, פתחו את ה-itunes ובמידה ומופיע לחצן “שחזור”, ניתן ללחוץ עליו לצורך שחזור האייפון. במידה והאייפון עדיין לא נדלק, ניתן לחזור על הפעולה וללחוץ על כפתור “עדכן” אך פעולה זו כבר תמחק את כל המידע מהמכשיר שלכם. במידה וגם זה לא הצליח להדליק את האייפון, רשמו את השגיאה שקיבלתם במחשב וכשתפנו לטכנאי סלולר הציגו אותה בפניו.

סיבות לאייפון שלא נדלק

במידה וניסיתם את כל השלבים שמצוינים, ייתכן והבעיה הינה במרכיבים הבאים

  1. רטיבות במכשיר
  2. תקלה בתוכנה
  3. קצר בלוח האם
  4. בעיה בסוללה
  5. עדכון גרסה שכשל
תפריט