האייפון לא נטען יותר? כך תוכלו לסדר זאת בקלות

האייפון נמצא אצלכם זמן רב מדי והגיע למצב שהוא לא נטען באופן רגיל? בעיה מוכרת מאוד בכל המכשור של חברת אפל. כנראה שאחד הרכיבים בתוך המכשיר זז או שגוף זר כלשהוא מפריע למכשיר לקבל אנרגית חשמל כדי להטען בצורה רגילה. אך אל תדאגו זאת לא בעיה מורכבת שאפשר לפתור אותה ללא טכנאי שמוסמך לכך.

חברת אפל מייצרת מכשירים מעולים ויקרים מאוד, לטובת רווחיה של החברה, המפתחים של כל הסלולארים והסמארטפונים דאגו שהסוללה לא תחזיק לאורך זמן, כדי שהצרכן יצטרך להחליף אותה כל תקופה. בנוסף, המשתמש הבנאלי, מטעין את מכשיר האייפון שלו לפחות פעם אחת ביממה, כל כניסה של שקע הטעינה למכשיר האייפון שלכם, מכניסה איתה לכלוכים כלשהם – חול ואבק, סיבים וכו’. בנוסף יש כאלה שרגילים להתקלח עם הפלאפון כדי לשמוע שירים ופה הבעיה העיקרית שהיא – קורוזיה (מגע של מים במתכת ויצירת שכבה שמפריעה לזרימת החשמל).

איך תוכל ולזהות את התקלה בקלות?

 • האייפון נכנס למצב טעינה אך ורק שאני מזיז את כבל הטעינה לכל הצדדים, למטה ולמעלה.
 • בזמן הטעינה נוצרות הפסקות, לדוגמא: מטעין חצי דקה ואז 10 שניות מפסיק.
 • המטען לא מצליח להכנס לפתח הטעינה באייפון שלי.
 • האייפון לא נטען בכלל.

אנחנו במובילאב, מעבדת תיקון טלפונים עד הבית, צברנו ניסיון רב מכל כמות הלקוחות שהגיעו אלינו עם בעיות טעינה, וברוב המקרים הבעיה הייתה לכלוך קל. הפתרון הוא פשוט מאוד ולכך נצטרך כלי פשוט שהוא מחט.

איזה ציוד כולל צריך לתיקון לפני שנתחיל?

 • כלי חד ודק, לצורך העניין מחט.
 • כלי מברשתי עדין כמו מברשת שיניים (חדשה!).
 • חומר לניקוי מעגלים חשמליים.

שימו לב כי כל התהליך הוא סופר עדין. כדי לעבוד בצורה סטרילית מאוד ולכן, תצטיידו בכפפות שיהיו בדיוק למידה שלכם, אם אתם מרכיבים משקפיים אז תעבדו עם המשקפיים כדי שתראו בדיוק איזה כל הפרטים הקטנים.

מוכנים? בואו נתחיל.

 1. בצעו כיבוי מלא למכשיר (לפני כל פעולה חיצונית שנבצע על המכשיר הסלולארי שלנו נצטרך לכבות אותו לאלתר).
 2. קחו את המחט ותכניסו אותה לשקע הטעינה באייפון שלכם. נסו להרגיש האם משהו רך נמצא בשקע הטעינה. במידה ואתם מרגישים שהמקום קשה ולא רק – הפתח נקי. במידה ואתם מרגישים חומר רך, כנראה שהצטבר לכם שם אבק או חול (אולי מהים?). שחקו עם המחט בעדינות ותנסו להוציא כמה שיותר מהשקע הטעינה של האייפון שלכם.
 3. קחו את מברשת הניקיון או את מברשת השיניים שהכנתם, עברו על המקום בעדינות ותדאגו לנקות את כל הלכלוכים שנמצאים בשקע הטעינה.
 4. אקסטרה: אם קיים אצלכם בעבודה או בבית לחץ אוויר, מומלץ מאוד להשתמש, מרחוק כמובן, ולעשות ווידא עם שלושת השלבים שהאייפון בהחלט נקי מלכלוכים.
 5. אם יש בידכם, ספריי לניקוי מגעים או טיפת אלכוהול 90%, שימו קצת על המברשת ותעברו על שקע הטעינה ברכות ועדינות כדי לסיים את שלב הניקיון.

מקווים שחסכנו לכם זמן וכסף רב.

 • כל פעולה שהגולש מבצע תחת אחריותו המלאה בלבד.
תפריט