אייפון נפל למים/אייפון נרטב? טיפים לעזרה ראשונה

כשמכשיר כמו האייפון שעולה אלפי שקלים טובע או אפילו רק נרטב, אנחנו יכולים להתבאס. מדובר במכשיר כל כך יום יומי שזה יכול להיות טבעי שנשכח את הערך והשווי האמתיים שלו. כשהאייפון נרטב או נופל למים, זה יכול להיות רגע מלחיץ ונרצה לתקן אותו כמה שיותר מהר. אם האייפון שלך נרטב הרגע, אחרי שהוצאת אותו מיד מהמים (זה קריטי) חשוב שתשתמש בטיפים הבאים לעזרה ראשונה בתיקון אייפון רטוב כדי להציל את המכשיר היקר מהנזקים שעלולים לקרות.

שלבי פעולה להצלת המכשיר

  1. כבו את המכשיר באופן מידי. הטיפ הזה נכון לכל סוג של טלפון וגם מכשירים חשמליים רבים. ייתכן והמים לא יסבו נזק למכשיר בעצמם אך כאשר הוא פועל עלול להיווצר קצר ואז הנזקים כבר יכולים להיות רציניים. הקצר עלול לשרוף רכיבים שונים במכשיר ולהגדיל את סדר גודל עלות התיקון. בנוסף, אסור להטעין את המכשיר במהלך תיקון אייפון רטוב.
  2. לאחר שכיביתם את המכשיר, זה הזמן להוריד מהאייפון את כל האביזרים הנלווים. תורידו את הכיסוי, את מגן המסך וכל אביזר נוסף. הסיבה לכך הינה שהאביזרים הללו עוזרים למים להישאר בתוך האייפון.
  3. כעת ייבשו את האייפון. מדובר בשלב מאוד קריטי להישרדות של האייפון. השתמשו במגבת נייר, או בבד והתחילו לספוג ולנגב את המים. כשאתם עושים זאת, חשוב שתתעכבו על הכפתורים כמו כפתורי הווליום וההפעלה וכמו כן נגבו במיוחד גם את כל האזורים הפתוחים שבמכשיר.
  4. קחו מקל אוזניים ונגבו בעזרתו את החורים הקטנים שבמכשיר מבפנים עד לעומק המרבי שאתם מצליחים להגיע אליו. המטרה פה היא למנוע מנזקי הקורוזיה שעלולים להיגרם באזורים אלו, אלו חצי מהנזקים שאתם רוצים למנוע.
  5. אורז סופח נוזלים ולא סתם קיבל הכרה כמציל האייפונים. מלאו שקית ניילון באורז והכניסו את האייפון כאשר זה מלא באורז מכל כיוון.
  6. כעת המצב שלכם כבר טוב יותר וייתכן ומנעתם נזקים קשים. מכיוון שהאחריות של אפל לגבי מוצריה אינה מכסה נזקי מים, היא הכניסה לרוב המכשירים שלה סנסורים מיוחדים אשר מיועדים לזהות נזקי מים. במידה והסנסורים נדלקו (צבע אדום) אז אתם בבעיה.

 

אחרי עזרה ראשונה, פונים לעזרה מקצועית

אחרי שמנענו נזקים חמורים, חשוב לטפל באייפון לפני שנדליק אותו. באופן כללי, גם אחרי שהוא שהה בשקית עם אורז, קשה לנו לדעת האם אפשר להדליק אותו כי ייתכן ויש מים באזורים רגישים במכשיר. במידה ותדליקו אותו ועדיין יהיו מים במקום הלא נכון, עלול להיגרם נזק. אנשי מקצוע המבצעים תיקון אייפון רטוב פותחים את המכשיר, מייבשים אותו עד הסוף ובודקים את תקינותו. ההמלצה הינה להשאיר את האייפון כבוי וללא הטענה עד שתביאו אותו לבדיקה ולייבוש סופי של המכשיר.

תפריט