מידע מקצועי

האם משתלם לתקן את האייפון או לקנות חדש?

תיקון אייפון
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

כמו כלל הסמארטפונים, מאז שהאייפון הראשון ייצא בשנת 2007 המשתמשים במכשירי הסדרה מתמודדים עם תקלות במכשירים. ישנן תקלות אשר נגרמות משימוש לא נכון, חלקן נגרמות מבלאי הרכיבים, ישנן תקלות שכדאי ואפשר לתקן במעבדה לתיקון אייפון וישנן תקלות אשר כבר אי אפשר לתקן. לפניכם התקלות הנפוצות לאייפונים והמלצה אם כדאי לתקן את המכשיר או ששווה כבר לרכוש חדש.

 

תיקון אייפון

 

תקלות נפוצות באייפון

 

  1. מסך אייפון שבור או סדוק. מדובר באחת מהתקלות הנפוצות ביותר באייפונים (וסמארטפונים באופן כללי) אשר לרוב נגרמת מנפילת המכשיר או מאי הגנה אופטימלית על המכשיר מפני נפילות. בשונה ממכשירים של חברות מקבילות, תיקון או החלפת מסך אייפון במעבדה לתיקון אייפון עד הבית לא תעלה מחיר שקרוב לקניית מכשיר חדש ובמרבית המקרים שווה לתקן. יש מקרים שבהם עקב הנפילה ניזוקו רכיבים נוספים במכשיר ודבר זה יכול להוריד מהכדאיות של תיקון המכשיר אך את זה יוכל לאשש רק טכנאי.
  2. קורוזיה. מכשירי האייפון עלולים לפתח קורוזיה בעת מגע עם מים ברכיבים החיצוניים וגם בפנימיים. בעת הבאת המכשיר אל הטכנאי הוא יוכל לדעת במהרה האם הנזקים אכן נגרמו כי האייפון נפל למים או נרטב מים שכן מרבית מכשירי אפל מצוידים בטכנולוגיה שמשמשת במיוחד לזה.
  3. בעיות בשקע הטעינה של המכשיר. מדובר בתקלה שבחלק מהמכשירים יכולה להוביל מעבר לתקלות בטעינת המכשיר גם לתקלות בשמיעת צלילים בעזרת שקע האוזניות ועוד. תקלה זו נחשבת לתקלה פשוטה כאשר לרוב יש להחליף את שקע הטעינה ומדובר בתקלה כדאית לתיקון.
  4. סוללה שמתפרקת מהר. במידה והסוללה של האייפון שלכם נגמרת מהר יותר באופן משמעותי מתחילת השימוש, ייתכן ויש להחליף את הסוללה. לסוללות יש אורך חיים מסוים וזה טבעי שיש להחליפן אך יש לציין שכאשר מתחילים לשים לב לתקלה מסוג זה מומלץ לתקן באופן מידי את האייפון מפני שסוללות תקולות יכולות לדלוף, להתנפח ולהוביל לתקלות נוספות.

 

כל התקלות שצוינו הינן ברות תיקון באופן מידי במעבדת תיקון אייפון למעט מקרים בהם התקלות הללו הינן רק סימפטומים של תקלות חמורות יותר. העלויות של התיקונים משתנות בין מכשיר אייפון אחד למשנהו וכמו כן לפי סוג התקלה. לעיתים יש צורך בהחלפת רכיבים, שבבים, נגדים וקבלים על גבי לוח האם של המכשיר כאשר גם תקלות מסוג זה ניתנות לתיקון מהיר יחסית אך עלותם נחשבת לגבוהה יותר.

 

מתי לא כדאי לתקן?

 

כאמור, את התקלות הנפוצות במכשירי אייפון כדאי לתקן במרבית המקרים. גם כאשר מדובר במכשיר חדש וגם כאשר מדובר במכשיר שכבר יש לו וותק, מומלץ לקבל הצעת מחיר על עלות תיקון המכשיר וביצוע השוואה של המכשיר החדש שאותו אתם מעוניינים לקנות ולבסוף לבחור מעבדה לתיקון הסלולר.

 

ישנן תקלות אופייניות הנובעות מבלאי כמו סוללה ישנה שלאחר תיקונן סוללת המכשיר לדוגמא, תוכל להחזיק כמו סוללה של מכשיר חדש ולכן אין טעם בהחלפת המכשיר.

 

להזמנת תיקון פלאפון עד הבית על ידי שליח לחץ כאן.

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!