מידע מקצועי

תיקון והחלפת מסך אייפון 6

החלפת מסך אייפון 6
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

אחת מהדרישות הנפוצות ביותר בקרב המבקרים במעבדות הסלולר בקרב בעלי האייפון שש הינה בקשה להחלפת מסך אייפון 6. מדובר במכשיר מאוד מתקדם, עדין אך יחד עם המורכבות הרבה של המכשיר הוא נחשב לנוח לתיקונים ומאפשר פירוק והרכבה שאינם מסובכים יותר ממכשירים אחרים.

 

במקרה ותזדקקו להחלפת מסך או תיקון לאייפון 6, המאמר הבא יוכל לעזור לכם בו מפורטות תקלות שונות ודרכי תיקון או החלפת מסך במכשיר..

 

מבנה המסך של האייפון 6

 

המסך מורכב מארבעה חלקים עיקריים והם הזכוכית שמעניקה למסך את תחושת המגע והיא חזקה ועדינה כאחד. החלק העיקרי השני הינו המקטב אשר מונע מקרני השמש לשבש את תצוגת המסך וזה גם מתרגם את המגע לאות המשדרת למכשיר את הפעולה הרצויה.

 

הצג של מסך האייפון 6 הינו מסך L.C.D וזה אחראי על תצוגת צבעים ותאורת המסך מקרינה את התצוגה של המסך בעוצמות תאורה שונות המשתנות לפי בקשת המשתמשים.

 

מדוע פונים להחלפת מסך לאייפון 6?

 

ישנן כמה בעיות נפוצות אשר מצריכות החלפת מסך למכשיר זה. ישנם מקרים רבים בהם רכיב הטאץ’ של המסך איננו מגיב, לא ניתן ללחיצה או שהמסך מרצד. מקרים כאלו מצביעים על מסך לא תקין אך זה לא אומר בהכרח שיש צורך בהחלפת המסך אלא ייתכן שבעת הביקור במעבדה הטכנאי ימצא שאפשר לתקן את המסך ללא החלפתו.

 

למעשה, בעיות ברכיב זה יכולות לנבוע גם מבעיות בתוכנה ובמקרה כזה יש לבצע איפוס למכשיר ולהפעיל את הגדרותיו מחדש. במקרה שהבעיה ברכיב נבעה מנפילת המסך, סביר שיהיה צורך בהחלפת רכיב הבקר בלבד והבעיה תסתדר. במידה ויש צורך בהחלפת מסל לאייפון 6, ישנה חשיבות בהחלפה למסך מקורי.

 

מדוע מומלץ לוודא שמחליפים למסך מקורי?

 

בעת הביקור במעבדת תיקון סלולר, ייתכן ויציעו לכם מסך חלופי שאינו מקורי. ההמלצה הרווחת הינה שלא להתקין מסך לא מקורי רק בגלל מחירו הנמוך יותר.

 

לאחר ההתקנה, תוכלו לשים לב שהמסך שהוחלף הינו מקורי כאשר ישנה אחידות בצבעי המסך והבהירות שלו (הצבעים העיקריים שמאפשרים הבחנה במקרה זה הינם שחור ולבן). סיבה נוספת לבחור בהחלפה למסך מקורי הינה שהוא מבטיח כי המגע במסך יפעיל תגובה מידית.

 

כמה זמן לוקח להחליף מסך לאייפון 6?

 

בשונה ממכשירים מקבילים, החלפת מסך לאייפון 6 איננה אמורה לארוך זמן רב ובממוצע ניתן לומר כי זו תערוך כחצי שעה. יחד עם זאת, הדבר יכול להשתנות ובמיוחד במידה ויש לתקן תקלות נוספות או שמקור הבעיה אינו ברור תחילה.

 

כמו כן במידה ובעת ההגעה להחלפת מסך מסתבר שאפשר לתקן את המסך בלבד ושזה יעבוד כהלכה, הזמן יכול להשתנות בין התיקונים השונים בין אם מדובר בתיקון תוכנה או רכיבים מסוימים. פירוק הכשיר בכל אופן נחשב לפשוט.

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!