גלה לי, גלקסי: כך פותרים את הבעיות השכיחות בסמארטפון הפופולרי

גלקסי מבית סמסונג היא מסדרות הסמארטפונים הפופולריים בעולם. אבל כמו לכל מכשיר – גם שם יש בעיות ותקלות. הנה כמה מהבולטות שבהן והדרכים לפתרונן.

סמארטפון הגלקסי נוט 7 שהושק ב-2016 עשה רושם מצוין וקיבל תשבוחות בביקורות שפורסמו אודותיו. אך לא לקח זמן רב עד שהגלגל התהפך והנוט 7 הפך ממכשיר פרימיום מהולל למכשיר שחברות תעופה אוסרות לעלות איתו למטוס. הסיבה: סוללות שמתלקחות ומתפוצצות במהלך ההטענה. סמסונג עוד ניסתה לעשות ריקול למכשירים הקיימים ולהוציא גרסה מתוקנת – אך גם מכשירים אלו סבלו מהבעיה, עד שהחברה נאלצה להיכנע ולגנוז את הדגם.

זו הייתה נפילה חד פעמית של ענקית הטכנולוגיה, יצרנית הסמארטפונים המובילה בעולם והחברה היחידה שמכשירי הדגל שלה נותנים פייט משמעותי לאייפון של אפל מבחינת האיכות והמחיר. סביר להניח שאם תקנו את אחד מדגמי סדרת גלקסי 10 הנוצצת שהוכרזה ממש לאחרונה – הוא לא יתפוצץ לכם ביד. אבל כמו כמעט לכל סמארטפון, גם למכשירי הגלקסי לדורותיהם יש בעיות ותקלות משלהם. אלו השכיחות שבהן והדרכים לפתור אותן:

גלקסי 6: המכשיר לא נדלק אבל רוטט

משתמשים התלוננו שהמכשיר לא נדלק אבל רוטט כל כמה שניות. הבעיה יכולה להיווצר לאחר נפילה של המכשיר אך גם ללא סיבה נראית לעין. כנראה שהסיבה היא שכפתור ה-Power תקוע. יש לנסות ללחוץ עליו מספר פעמים כדי לשחררו. אם זה לא עוזר – ייתכן שהכפתור ניזוק בנפילה ויש להזמין טכנאי כדי לתקנו.

גלקסי 6: המסך נכבה מהר מדי

כאשר ‘מעירים’ את הטלפון ממצב שינה או נעילה – המסך נשאר דולק למשך 3 שניות בלבד. גם שינוי הגדרות ה-Timeout לא משנה את התנהגות זאת. הסיבה היא שההגדרה למצב זה נמצאת במקום אחר. יש להיכנס ל-Settings, ללחוץ על Lock screen and security, ללחוץ על Secure Lock settings, ללחוץ על Lock automatically ולבחור במספר השניות/הדקות הרצוי לכיבוי המסך האוטומטי.

גלקסי 7: בעיות וויי-פיי

חלק מהמשתמשים התלוננו על בעיות חיבור באינטרנט האלחוטי, שכתוצאה מהן אפליקציית הג’ימייל לא תמיד מסתנכרנת ומתעדכנת כראוי. משתמשים שונים הציעו פתרונות ככיבוי קישוריות הבלוטות’ וביטול מתן אפשרות לאפליקציות שונות להריץ שירותים מבוססי מיקום.

גלקסי 7: כפתורי ה-Power וה-Volume מפסיקים לעבוד

במקרה כזה הפתרון הוא לעשות Reset למכשיר. ואם אתם תוהים איך אפשר לעשות Reset למכשיר שכפתור ה-Power שלו לא עובד – מסתבר שגם במצב זה לחיצה ארוכה עליו במקביל ללחיצה על כפתור ה-Home מאפשרת הדלקה מחדש ומשחררת את שני הכפתורים התקועים.

גלקסי 8+9: המצלמה לא מצליחה להתפקס

קורה שהמצלמה האחורית לא מתפקסת על הרקע הרחוק שבפריים. האובייקט הקרוב חד וחלק, אבל השאר מטושטש. במקרה כזה יש לפתוח את אפליקציית המצלמה ולנער את הטלפון. מסתבר שהתזוזה מאפשרת לחיישנים להתכוונן מחדש – וכך להחזיר למצלמה את יכולת הפוקוס. מכיוון שמדובר בפתרון נקודתי לבעיה שעלולה לחזור שוב ושוב – אם העניין מפריע לכם מאוד אין מנוס מהחלפת חלקי המצלמה על ידי טכנאי.

גלקסי 8+9: המכשיר לא נטען

המכשיר מחובר לחשמל אבל הבטריה לא נטענת? בהנחה שלא מדובר בלכלוך בשקע הטעינה או בקורוזיה – ודאו שאתם משתמשים במטען המקורי שהגיע עם הטלפון. מטענים גנריים זולים עלולים לעשות בעיות או סתם להתקלקל מהר. וידאתם שהבעיה אינה בלכלוך בשקע המכשיר, שקע החשמל או במטען? תוכלו לעקוף את הבעיה דרך אפשרות הטעינה האלחוטית שהמכשיר מציע. רוצים בכל זאת להשמיש מחדש את שקע הטעינה הרגיל – כנראה שתצטרכו להזמין טכנאי.

מובילאב: מתקנים את הגלקסי אצלכם בבית

אז מה עושים אם בגלקסי שלכם יש תקלה מאלו או תקלה אחרת שאתם לא מצליחים לפתור לבד? מזמינים את מובילאב, כמובן! חסל סדר ריצות ותיזוזים למעבדה ובחזרה, וה”תבוא מחר” שתמיד נדחה למחרתיים. מובילאב עושה את החיים ממש קלים ומביאה את המעבדה אליכם עד הבית. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאפליקציית החברה או לאתר שלה, לבחור בתפריט המופיע שם את המכשיר, הדגם והתקלה ולקבל הצעת מחיר לתיקון. לאחר שמאשרים אותה בוחרים יום ושעה בהם יגיע הטכנאי אליכם הביתה (כל עוד מדובר בתל-אביב, רמת גן וגבעתיים). טכנאי מובילאב זמינים להגעה בין הימים א’ עד ה’ (כולל) ובין השעות 9:00-20:00. ניתן לבצע גם מספר תיקונים באותה ההזמנה (למשל: תיקון מסך והחלפת סוללה), כאשר התשלום מתבקש רק בסיום התיקון, דרך לינק לתשלום און-ליין בכרטיס אשראי.

במידה ויש לכם תקלה שלא רשומה במחירון – ניתן להתקשר לשירות הלקוחות של מובילאב ולשאול אודותיה. לפני שהטכנאי מגיע זכרו להכין עבורו שקע חשמל פנוי בסמוך לשולחן בגודל של 100X30 ס”מ. זוהי סביבת העבודה המינימלית הדרושה לו כדי לפרוס את הציוד לצורך התיקון.

תפריט