מידע מקצועי

מדריך טלפון נפל למים

טלפון נפל למים
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

במהלך החיים, זה קורה כמעט לכולם. הטלפון הנייד נופל בטעות אל תוך האסלה, הטלפון מחליק מהכיס לשלולית בזמן ריצה אחרי אוטובוס או לצורך תפיסת מכסה מהגשם בחורף, נכנסתם עם הטלפון לים (המקרה הכי גרוע) או לבריכה ואפילו ייתכן ונשפכה עליו כוס מלאה בנוזלים.

 

טיפים לשמירה על הסמארטפון >>

 

מכיוון שאחריות היצרן של מכשירים שונים איננה מכסה נזקי מים לטלפונים, ייתכן ואם לא תצליחו להציל את המכשיר תצטרכו לשלם לא מעט כסף בעבור מכשיר חדש. על מנת להציל את המכשיר היקר ללבכם, קודם כל כבו אותו והמשיכו בקריאת המאמר הבא עם הטיפים לעזרה ראשונה להצלת טלפון שנפל למים.

 

ראשית, מה אסור לעשות

 

המאמר מתחיל מנקודות אלו מפני שפעמים רבות מכשירים ניזוקו ונהרסו לחלוטין דווקא מניסיונות תמימים של בעלי המכשיר להצילם.

 

  1. אין לחמם את המכשיר בשום צורה. הדבר כולל שימוש בקרני מיקרו, תנור, טוסטר, מפזרי חום ואפילו קרני שמש ישירות. הסיבה לכך הינה שהחום עשוי לגרום להתאדות של נוזלים ועיבוי באזורים מסוימים כך שיגרמו נזק נוסף. מעבר לכך שחימום יתר יכול להמיס חלקי פלסטיק של המכשיר. לעוד טיפים עזרה ראשונה על אייפון שנרטב לחץ כאן.
  2. אסור להשתמש במייבשי שיער גם אם הם מכוונים על קור וכמו כן גם אסור להשתמש במאוורר או במקור רוח כלשהו. הסיבה לכך הינה שהכנסת אוויר לתוך המכשיר יכולה לגרום למים להיכנס לאזורים נוספים.

 

אלו הדגשים העיקריים, יש לציין שכאשר אתם עוקבים אחר המדריך מומלץ לבצע את כל השלבים עד תומם מפני שגם לא מומלץ להדליק את המכשיר עד שהנכם בטוחים שהוא יבש לחלוטין (אין גם להטעין את המכשיר בזמן זה לצורך מניעת קצרים).

 

שלבים להצלת טלפון שנפל למים

 

  1. הוציאו את הסוללה. לאחר שכיביתם את הטלפון חשוב שגם תוציאו את הסוללה על מנת למנוע קצרים חשמליים וקורוזיה בחלקים המוליכים של המכשיר. במידה ואין באפשרותכם להוציא את הסוללה אז העיקר שתדאגו לכבות את המכשיר בהקדם האפשרי.
  2. פירוק המכשיר וייבוש ראשוני. פרקו את החלקים הנשלפים במכשירכם. החלקים הללו משתנים ממכשיר אחד לשני אך לרוב את כרטיס הרחבת הזיכרון וכרטיס הסים ניתן להוציא לכל הפחות. פרקו את מה שניתן ויבשו את החלקים השונים באמצעות מטלית יבשה. בנוסף, השתמשו במקל אוזניים על מנת לייבש את החריצים השונים וכמו כן גם את שקע האוזניות. כמו כן ניתן גם לייבש מים אשר נכנסו לחריצים של המכשיר באמצעות שואב אבק. מדובר בפעולה שדורשת קצת זמן ריכוז כאשר יש להחזיק את הפייה של השואב במשך 20 דקות במרחק של לפחות 10 סנטימטרים מהמכשיר.
  3. ייבוש יסודי של המכשיר. מלאו שקית באורז או במידה ויש ברשותכם שקיקי ספיגת מים שנשארו מרכישת בגדים, נעליים ומוצרי אלקטרוניקה שונים. יש לשים את המכשיר הסלולרי בשקית זו (או מיכל אחר) למשך 12 שעות לכל הפחות ולא להתפתות לנסות להדליק את המכשיר בזמן זה.

 

מדליקים את המכשיר

 

אחרי הייבוש היסודי, ניתן לבדוק את תקינותו של המכשיר. במידה והמכשיר לא נדלק, ייתכן ויש בעיה רק בסלולה או במכשיר עצמו. לצורך בדיקה זו כבר יש צורך בהיעזרות בטכנאי פלאפונים עד הבית או בחברת סלולר באיזורכם.

 

אם אין באפשרותכם להגיע לנקודת שירות, חנות פלאפונים או מעבדת סלולר, תוכלו להזמין טכנאי למקום העבודה או לבית ע”י לחיצה כאן.

 

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

כל הסיבות להישאר בבית

איך אנחנו אוהבים כשדברים מגיעים אלינו הביתה ואנחנו לא צריכים לצאת. בדיוק בגלל זה הקמנו את מובילאב – שירות תיקון מכשירי סלולר

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!