מידע מקצועי

לסגור אפליקציות באייפון – טוב למכשיר או מיתוס?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

לסגור אפליקציות באייפון- טוב למכשיר או מיתוס?

אנחנו מקווים שאתם יושבים, כי אותנו זה לגמרי הפיל מהכיסא – לעבוד ולסגור את כל האפליקציות שפתוחות לכם ברקע של האייפון, זה לא טוב לזמן הסוללה של האייפון שלכם.

רגע, מה? איך זה יכול להיות?

כמה מילים על איך המולטי טאסקינג עובד ב-iOS.

-באופן עקרוני, אפליקציות לא באמת ״רצות ברקע״.

ברגע שיצאתם מאפליקציה, מערכת ההפעלה למעשה ״מקפיאה״ אותה ושומרת אותה בזיכרון מבלי שתרוץ. כשאתם חוזרים אליה, היא ״מפשירה״ אותה ועכשיו היא האפליקציה שרצה באונליין.

למעשה, כשאתם לוחצים לחיצה כפולה ומדפדפים בין כל האפליקציות ברקע, אתם רואים רק את צילומי מסך שלהם, ולא באמת את האפליקציות עצמן רצות.

הלם נכון? גם אנחנו הופתענו!

איך iOS יכולה לשמור את כולם בזיכרון? היא בעיקר מנסה. כשהאפליקציה שאתם מריצים כעת תזדקק לעוד זיכרון, iOS תתחיל לסגור בצורה יעילה אפליקציות ברקע בעצמה, במיוחד כאלה שבזבזניות זיכרון. אתם תמשיכו לראות אותן ברקע, אבל כשתעברו אליהן הן בעצם יתחילו מחדש. וזה עונה לנו לשאלה, למה לפעמים אנחנו עוברים בין אפליקציות והן לא שומרת את המיקום האחרון שלנו באפליקציה.

כמו בכל דבר, גם פה יש יוצא מן הכלל ואפל הגדירה מה כן יכול לרוץ ברקע.

למשל, אפליקציות ניווט יכולות להמשיך לעקוב אחרי המיקום שלכם, אפליקציות VOIP (ניהול שיחות על גבי האינטרנט כמו סקייפ) יכולות להמשיך לנהל את השיחה, מוזיקה יכולה להמשיך לנגן, תוכנות הקלטה וכו׳.

אפליקציות יכולות גם להתעדכן ברקע במידע חדש, ואפל דואגת שזה יתבצע בצורה חכמה על פי דפוסי העבודה שלנו. אם יש לנו אפליקציית חדשות מעניינת, ואנחנו פותחים אותה כל יום בשש בערב (בערך) אפל ״תעיר״ אותה בארבע אחר הצהריים והאפליקציה תמשוך מידע חדש לבד כדי שכשתפתחו אותה היא כבר תהיה מעודכנת. גאוני לא?

מתאימים לנו!

אם מישהו שאל את עצמו איך iOS מפגינה כזאת עליונות על אנדרואיד בכל המבחנים האלה שעוברים כל הזמן בין האפליקציות שרצות, צורת הניהול הזאת היא התשובה העיקרית. התאמה מיטבית בין צרכי המשתמש- אנחנו, לבין יכולות המערכת וניצול מיטבי ויעיל של מערכת ההפעלה.

אז אם נחזור רגע לשאלה של למה זה לא טוב לסוללה לסגור את כל האפליקציות ברקע?

חוץ מזה שזאת עבודה מבאסת שלוקחת לנו זמן מיותר, בדומה למזגן שעדיף להשאיר דולק מאשר לכבות ולהדליק אחרי זמן קצר, ברגע שסגרנו אפליקציה ברקע, היא תיאלץ להתחיל מחדש בכל פעם שניפתח אותה, ואיתחול אפליקציה היא פעולה שמצריכה משאבי מערכת וסוללה, הרבה יותר מאשר להשאיר אותה “מוקפאת” ברקע ללא שימוש.

נכון שאנחנו אוהבים כמה שאפל מתאימה את המערכת שלה לנוחות שלנו?

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

המכשיר לא עובד?

נדאג לשלוח לכם
טכנאי עד הבית

מובילאב

פעם היינו הולכים למעבדת סלולר לתקן את הסמארטפון.. היום זה מובילאב!
היכן ומתי שתבחר, יגיע טכנאי עד אליך שיתקן לך את המכשיר תוך 30 דקות!